אפיית לחם מקבלת את תשומת הלב העיקרי במכון מלא כי לחם הוא חיים.

לחמי ארטיזן הם עבודת יד תוך שימוש במרכיבים האיכותיים והבריאים ביותר ומסתמכים על נסיון וידע של האופה להצלחתם ולא על כימיקלים ותוספות כמו בלחמים תעשייתיים.

תפיחת הלחם, כמו תסיסה של יין, היא איטית (12 שעות ויותר) באמצעות שמרים טבעיים (שאור/מחמצת) ולא שמרי אפייה תעשייתיים. הלחמים תופחים לילה שלם בסלסלאות קש מכוסות בדי פשתן ולבסוף נאפים בתנור אבן - ישר על האבן.

ערבוב החומרים, לישה, חלוקה, מתן צורה ואפייה - הכל נעשה ידנית ללא שימוש במכונות אוטומטיות. רק כך ניתן לפתח הבנה עמוקה של החומר, התנהגותו ושגעונותיו.

במכון מ.ל.א שמים דגש על אותנטיות. כל לחם שאנו אופים הוא פרי של מחקר מעמיק מהמקור. במשך השנים הצלחנו לאגור אוצר של מתכונים מכל רחבי תבל, מכמעט כל תרבות לחם בעולם. הבנת תרבות הלחם האזורי היא מפתח להבנת הלחם עצמו ותהליך ייצורו. מכון מ.ל.א בנה רשת בין לאומית של עמיתים שמעדכנים אותנו בכל החידושים בעולם האפייה.

בנוסף להכנה אותנטית של הלחם מסביב לעולם, פועלת מכון מ.ל.א גם בתחום פיתוח והמצאת לחמים חדשים ומקוריים, כגון לחם רמב"ם. אנו מעצבים מוצרים ייחודיים וחדישים ללקוחותנו ומייצרים טרנדים חדשים באפייה בריאה המבוססת על המחקר העדכני ביותר של הרפואה והתזונה.

מימי קדם הלחם הוא מזון הבסיס של האנושות. רק במאה האחרונה הצליחו לקלקלו ע"י מניפולציות לא טבעיות ולאנוס אותו מכל ערך תזונתי. המטרה של מכון מ.ל.א היא לחנך וליידע את הציבור ועל ידי כך לגרום להיפוכו של התהליך ששם את ייצור הלחם בידי התעשייה והמונופולים, ולהחזיר אותו למקומו הראוי - הבית.